Budowa domku na drzewie

Budowa domku na drzewie

Dzieciństwo to okres beztroski i zabawy. Dzieci marzą o tym by mieć swoje wymarzone zamki i fortece, a czasem domki na drzewie. Rodzice posiadający spory ogród i wysokie, silne drzewo mogą postarać się spełnić pragnienia swoich pociech. Jak zbudować domek na drzewie dla malucha? Co będzie potrzebne do przeprowadzenia takiej budowy? Odpowiedzi na te pytania i praktyczne wskazówki znajdziesz w artykule poniżej.

Domek na drzewie – budowa łatwiejsza niż myślisz

Podstawą stworzenia domku jest tak jak w przypadku tradycyjnej budowy np. jednorodzinnego mieszkania przygotowanie projektu. Należy w nim zachować wszelkie standardy. Dobrze wymierzone ściany, spad dachu i rozmiar powierzchni to najistotniejsze aspekty.

Z zadaniem stworzenia tego typu projektu możemy śmiało udac się do biura projektowego. Jednak, gdy nie chcemy ponosić zbyt dużych kosztów bez problemu projekt naszkicujemy sami, choć będzie to wymagało zgrodmadzenia podstawowej wiedzy. Domek na drzewie może służyć nie tylko do dziecięcych zabaw, ale stać się miejscem relaksu i odpoczynku dla osób dorosłych. Wszystko zależy od tego jak zostanie zaprojektowany. Najważneijszą informacją jest fakt, że nie potrzebujemy żadnego urzędowego pozwolenia na budowę domku! To zapewne ucieszy wielu rodziców, którzy pamiętają ciężką drogę po tego typu zezwolenie by móc rozpocząć kopanie fundamentów rodzinnej kwatery. Kiedy nakreślimy już odpowiednio projekt i znajdziemy miejsce ostatecznej lokalizacji domku, czas przejść do konkretniejszych działań. Mianowicie czeka nas wybór materiałów budowlanych. Podstawowe to oczywiście narzędzia, takie jak młotek, śróby, wkrętaki, deski drweniane, miarka.

Alternatywą dla desek mogą być panele. To wyjątkowo tanie rozwiązanie. Zadaszenie najlepiej wykonać z użyciem klasycznej blachy falistej. Majsterkowicze będą mieli niezłązabawę tworząc malutki projekt budowlany! Koszty takiej budowy mogą zmieścić się w 1000 złotych, chyba że zlecimy to zadanie profesjonalistom. Budująć domek trzeba zatroszczyć się o wszystkie, najmniejsze szczegóły by nic nie mogło spowodować niechcianych awarii. Liczy się przede wszystkim jakość wykonania, ponieważ to ona będzie wpływała na bezpieczeństwo maluchów. Dlatego dużą wagę należy przywiązać przy ostatecznej decyzji, gdzie zostanie ulokowana nasza mała budowla. Kwestia wchodzenia do domku i puszczania go, także nie może pozostać zignorowana.

Bardzo łatwo jest dziecku skręcić nogę lub złamać rękę, gdy musi nieustannie wysoko się wspinać docierając do miejsca zabawy. Co oznacza, że praktyczniej i bezpieczniej będzie, gdy rodzice nie zamontują domku zbyt wysoko!.