Energooszczędna przyszłość
Istnieją przypuszczenia, że za kilka lat świadczenia energetyczne staną się bardzo znaczącymi dokumentami.
Na jakiej podstawie snuje się takie domysły? Technologia, również ta z zakresu nowoczesnego budownictwa wciąż się rozwija i ulepsza.
Około roku 2021 wszystkie budynki powstające na terytorium Unii Europejskiej mają stać się wysoce energooszczędne – do tego stopnia, że nie będą w ogóle zużywały energii, przy takiej samym, a nawet bardziej zaawansowanym i komfortowym ich użytkowaniu.
Wielu z nas może zastanawiać się jak to możliwe.
Otóż, coraz większym powodzeniem cieszą się odnawialne źródła energii, choćby takie jak energia pochodząca z elektrowni wiatrowych, czy paneli słonecznych znajdujących się w ich bezpośrednim sąsiedztwie.
Wraz z planowanymi modyfikacjami zmianom ulegnie również sposób kalkulacji w zakresie opracowywania charakterystyki energetycznej budynku.
Okazuje się bowiem, że największymi poborcami energii, czy to w naszym kraju, czy w innych krajach europejskich, są budynki mieszkalne.
Przyszłość zapowiada się, więc dosyć oszczędnie pod kątem zużycia ropy, oleju czy prądu.
Polecane artykuły
Istnieje jednak pewne ryzyko – wady
Niestety nawet najbardziej dopracowane technologie, posiadają pewne niedociągnięcia, o których warto pamiętać przed ich zastosowaniem. Podobnie jest również, podczas korzystania z outsourcingu, który nie tylko przynosi nam wiele korzyści, ale również można niekiedy dostrzec jego wady. Dotyczą one
Outsourcing IT, do kogo jest skierowany
Poznaliśmy już mechanizmy działania, wiele korzyści płynących z wdrażania strategii outsourcingowej do przedsiębiorstwa, ale także wady z nich wynikające. Należałoby się zastanowić, dla kogo, a właściwie dla jakich branż jest on skierowany i gdzie odgrywa kluczową rolę. Z pewnością tam, gdzie istnie