Jak murować cienkospoinowo?
Murowanie cienkospoinowe ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na uniknięcie stosowania dużej ilości wody, czasem nawet rozrabianie wodą w ogóle nie jest potrzebne. Co za tym idzie, w ścianie znajduje się o wiele mniej wilgoci, spada ryzyko powstania alergenów i czynników, które mogą wpłynąć na stabilność konstrukcji.
Technologie cienkospoinowe pozwalają też na stworzenie lepszej izolacji termicznej, jako że likwidują ryzyko powstawania mostków termicznych. Aby jednak te wszystkie zalety były możliwe do osiągnięcia, ściana musi być odpowiednio wykonana. Ogólnie rzecz ujmując, uważa się, że murowanie cienkospoinowe jest znacznie łatwiejsze, a sama konstrukcji może być gotowa znacznie szybciej.
Są jednak również i takie elementy, które wymagają większego nakładu pracy i większej precyzji. Mowa przede wszystkim o położeniu pierwszej warstwy. Jej regularność wprost przekłada się na wypoziomowanie całej ściany.
Jeśli chcemy dobrze położyć pierwszą warstwę, powinniśmy skorzystać ze specjalnych przeznaczonych do tego narzędzi, takich jak niwelatory laserowe, ale również i tradycyjnych – jak klasyczna poziomica. Wykonanie pierwszej warstwy ma ogromne znaczenie dla dalszej budowy – zarówno jej tempa, jak i osiągniętych efektów. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań, by pierwszy rząd pustaków był ustawiony idealnie poziomo.
Jeśli nie posiadamy odpowiednich narzędzi, możemy skorzystać z wypożyczalni sprzętu. Wszelkie kroki, które przyczynią się do większej precyzji tego pierwszego kroku są wskazane. Gdy dobrze wykonamy warstwę podstawową, układanie kolejnych jest bardzo łatwe i przebiega niezwykle szybko.
Polecane artykuły
Istnieje jednak pewne ryzyko – wady
Niestety nawet najbardziej dopracowane technologie, posiadają pewne niedociągnięcia, o których warto pamiętać przed ich zastosowaniem. Podobnie jest również, podczas korzystania z outsourcingu, który nie tylko przynosi nam wiele korzyści, ale również można niekiedy dostrzec jego wady. Dotyczą one
Outsourcing IT, do kogo jest skierowany
Poznaliśmy już mechanizmy działania, wiele korzyści płynących z wdrażania strategii outsourcingowej do przedsiębiorstwa, ale także wady z nich wynikające. Należałoby się zastanowić, dla kogo, a właściwie dla jakich branż jest on skierowany i gdzie odgrywa kluczową rolę. Z pewnością tam, gdzie istnie