Jak przyzwyczaić kota do nowej karmy?
Nie każdy, kto kupuje lub dostaje kota, od razu uzyskuje wszystkie informacje, potrzebne do jego wychowania. Często zdarza się, że posiadamy pupila już od kilku lat, gdy dowiadujemy się, że karma, którą mu serwujemy, wcale nie jest zbyt dobra. W takiej sytuacji zwykle chcemy to zmienić.
Może się jednak okazać, że nasz kot nie będzie chciał jeść nowego pożywienia. Co wtedy zrobić? Przede wszystkim – nie poddawać się. Wiele osób podaje swojemu pupilowi inną karmę, niż dotychczas, a widząc, że z jego miski nic nie znika, decydują się na powrót do starego pożywienia, nawet wiedząc, że może być ono szkodliwe dla zwierzaka.
Tymczasem można stopniowo wdrażać nowy smak do diety kota. Wystarczy serwować tę samą karmę, co dotychczas i dodawać do niej po trochu nowej karmy, każdego dnia zwiększając jej ilość. Nawet najbardziej oporny kot z czasem nauczy się jeść także karmę o innym smaku.
Jeśli właśnie odkryłeś, że karma, którą jada twój kot, ma dość słaby skład, powinieneś wypróbować ten sposób. Oczywiście, warto liczyć się z faktem, że nawet dobra metoda zmieniania nawyków żywieniowych może być dla kota dość czasochłonna. Warto jednak z niej skorzystać dla zdrowia i lepszego samopoczucia swojego pupila.
Polecane artykuły
Istnieje jednak pewne ryzyko – wady
Niestety nawet najbardziej dopracowane technologie, posiadają pewne niedociągnięcia, o których warto pamiętać przed ich zastosowaniem. Podobnie jest również, podczas korzystania z outsourcingu, który nie tylko przynosi nam wiele korzyści, ale również można niekiedy dostrzec jego wady. Dotyczą one
Outsourcing IT, do kogo jest skierowany
Poznaliśmy już mechanizmy działania, wiele korzyści płynących z wdrażania strategii outsourcingowej do przedsiębiorstwa, ale także wady z nich wynikające. Należałoby się zastanowić, dla kogo, a właściwie dla jakich branż jest on skierowany i gdzie odgrywa kluczową rolę. Z pewnością tam, gdzie istnie