Kafelki i płytki podłogowe
Pozostając w kręgu zagadnień ceramicznych, pora zająć się szeroko rozumianą glazurą. Jej popularność jest bardzo duża. Pozwala w sposób diametralny zmienić charakter wnętrza, jest również szalenie praktyczna pod względem utrzymania jej w czystości. Kafelki jakie mogą pojawić się na ścianach są dostępne w ogromnej liczbie wzorów, kolorów oraz rozmiarów. To samo tyczy się płytek podłogowych. Obojętnie jakie mamy preferencje w zakresie wystroju wnętrz, zawsze udaje się nam znaleźć coś odpowiedniego – trzeba jedynie podjąć trafną decyzję i właściwie skalkulować koszty.
Parametry glazury
Ceny glazury są szalenie zróżnicowane, na co wpływ ma kilka czynników. Na pewno wyroby najbardziej renomowanych producentów będą nas kosztować bez porównania więcej niż te, za którymi stoją mniej znane marki.
Jednocześnie wcale nie musi występować żadna jakościowa „przepaść” pomiędzy nimi. Stąd raczej nie ma sensu inwestować zbyt dużych środków w płytki, no chyba że z jakichś względów tańsze nie wchodzą w grę. Także parametry wytrzymałości mają znaczenie – zawsze droższe okazują się płytki mrozoodporne, odpowiednie na przykład na taras.
Mat czy połysk?
Możemy zdecydować się na kafelki matowe lub z połyskiem. Plusem tych pierwszych jest to, że często mają cechy antypoślizgowe, co dla pewnego grona konsumentów może mieć znaczenie. Mają jednak istotny minus – nieco trudniej utrzymać je w czystości, ponieważ matowa powierzchnia silniej absorbuje zabrudzenia i sprawia, że ciężej je zmyć. Kafelki z połyskiem są zalecane na ściany łazienek, ponieważ dodają jej blasku. Na podłogę zdecydowanie lepsza będzie glazura matowa.
.
Polecane artykuły
Istnieje jednak pewne ryzyko – wady
Niestety nawet najbardziej dopracowane technologie, posiadają pewne niedociągnięcia, o których warto pamiętać przed ich zastosowaniem. Podobnie jest również, podczas korzystania z outsourcingu, który nie tylko przynosi nam wiele korzyści, ale również można niekiedy dostrzec jego wady. Dotyczą one
Outsourcing IT, do kogo jest skierowany
Poznaliśmy już mechanizmy działania, wiele korzyści płynących z wdrażania strategii outsourcingowej do przedsiębiorstwa, ale także wady z nich wynikające. Należałoby się zastanowić, dla kogo, a właściwie dla jakich branż jest on skierowany i gdzie odgrywa kluczową rolę. Z pewnością tam, gdzie istnie