Papa
Nazwa „papa” pochodzi od niemieckiego terminu „pappe”. Pod tym określeniem kryje się materiał budowlany, który stosuje się, by stworzyć odpowiednią izolację przeciwwilgociową oraz przeciwwodną budynku.
Służy więc za izolację ścian piwnic, pokryć dachowych, fundamentów, a także posadzek. Mocuje się ją albo w sposób mechaniczny (z pomocą gwoździ), albo poprzez zgrzewanie (gorące powietrze lub palnik), albo mocowanie tradycyjne.
Istnieją także warianty papy samoprzylepnej. Papę produkuje się nasączając tekturowe osnowy i welon z włókna szklanego lub poliestrowego masą asfaltową albo smołową.
Materiał ten posiada warstwową konstrukcję. Składa się więc z zabezpieczenia spodniego, stworzonego najczęściej z folii, masy asfaltowej, wkładki nośnej, wykonanej z tkaniny szklanej, poliestru, welonu szklanego czy też tektury, masy asfaltowej (zwykle wypełniacz mineralny, bitum lub modyfikator) oraz zabezpieczenia wierzchniego w formie posypki z bazaltu, skalenia lub piasku. Polecamy zainteresować się także zabezpieczenia ppoż konstrukcji stalowych.
Papa utrzymuje giętkość w przypadku wyjątkowo niskich temperatur i jest odporna na spływanie.
Polecane artykuły
Istnieje jednak pewne ryzyko – wady
Niestety nawet najbardziej dopracowane technologie, posiadają pewne niedociągnięcia, o których warto pamiętać przed ich zastosowaniem. Podobnie jest również, podczas korzystania z outsourcingu, który nie tylko przynosi nam wiele korzyści, ale również można niekiedy dostrzec jego wady. Dotyczą one
Outsourcing IT, do kogo jest skierowany
Poznaliśmy już mechanizmy działania, wiele korzyści płynących z wdrażania strategii outsourcingowej do przedsiębiorstwa, ale także wady z nich wynikające. Należałoby się zastanowić, dla kogo, a właściwie dla jakich branż jest on skierowany i gdzie odgrywa kluczową rolę. Z pewnością tam, gdzie istnie