Polityka efektywności energetycznej
Efektywna ochrona środowiska, w tym liczne postawy proekologiczne są współcześnie bardzo respektowane przez władze większości krajów europejskich. Jednym z działań, które są aktywnie prowadzone w tym zakresie jest ograniczanie zużycia nieodnawialnych zasobów naturalnych, głównie tych, które stanowią cenne źródło energii.
Jednym z postanowień wprowadzonych w życie na rzecz skuteczniejszej ochrony złoży energetycznych jest Dyrektywa Unii Europejskiej z 2002 roku, odnosząca się między innymi do świadectw charakterystyki energetycznej budynku. Rozsądne dysponowanie zasobami energetycznymi, przykładowo węgla kamiennego, można osiągnąć między innymi, poprzez działania mające na celu redukcję zużycia energii w różnego typu budynkach.
Obok wprowadzenia świadectw energetycznych, poczyniono także ustalenia dotyczące minimalnego pułapu energetycznego przewidzianego dla nowo budujących się lokali. Niezbędną czynnością stało się także regularne sprawdzanie działania i wydajności urządzeń związanych z poborem energii, jak na przykład klimatyzatory, czy wentylatory.
Polecane artykuły
Istnieje jednak pewne ryzyko – wady
Niestety nawet najbardziej dopracowane technologie, posiadają pewne niedociągnięcia, o których warto pamiętać przed ich zastosowaniem. Podobnie jest również, podczas korzystania z outsourcingu, który nie tylko przynosi nam wiele korzyści, ale również można niekiedy dostrzec jego wady. Dotyczą one
Outsourcing IT, do kogo jest skierowany
Poznaliśmy już mechanizmy działania, wiele korzyści płynących z wdrażania strategii outsourcingowej do przedsiębiorstwa, ale także wady z nich wynikające. Należałoby się zastanowić, dla kogo, a właściwie dla jakich branż jest on skierowany i gdzie odgrywa kluczową rolę. Z pewnością tam, gdzie istnie