Wady i zalety tradycyjnych rozwiązań
W naszym kraju w dalszym ciągu dominuje tradycyjne budownictwo. Czy to dobrze, czy źle? Wszystko zależy od podejścia. Faktem jest, że decydując się na tradycyjną technologię budowy musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami, ale także kosztami. Taki model budowy niekoniecznie jest oszczędny sam w sobie, ponieważ zmusza nas do skorzystania z materiałów budowlanych generujących określone wydatki.
Jednak jeszcze więcej mogą kosztować nas same prace – koszty wykonawcze przy budownictwie tradycyjnym to poważny problem.
Czas i pogoda
Budowa domu w takim systemie wymaga relatywnie długiego czasu, a czynności budowlane jakich muszą się podjąć wykonawcy są dość skomplikowane i czasochłonne. Nie ominie nas praktycznie żaden element z „typowego” zakresu czynności, począwszy od wylewki fundamentów, poprzez żmudne murowanie i stawianie ścian aż po wszelkie działania związane z dachem czy izolacją. Kolejnym ograniczeniem bywa pogoda, ponieważ wiele prac nie jest możliwych do wykonania przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.
Wszystko rozeznane
Plusem budownictwa tradycyjnego jest jednak to, że wszystkie typowe rozwiązania i technologie są znakomicie rozpoznane i w zasadzie nie mają przed nami jako inwestorami żadnych tajemnic. Również wykonawcy są świetnie przygotowani i dzięki temu potrafią efektywnie reagować na wszelkie zdarzające się problemy. Zdecydowana większość z nich to komplikacje typowe i powtarzalne, więc poradzenie sobie z nimi przychodzi dużo łatwiej. Musimy się zatem zastanowić nad tym, która opcja będzie dla nas najbardziej właściwa.
.
Polecane artykuły
Istnieje jednak pewne ryzyko – wady
Niestety nawet najbardziej dopracowane technologie, posiadają pewne niedociągnięcia, o których warto pamiętać przed ich zastosowaniem. Podobnie jest również, podczas korzystania z outsourcingu, który nie tylko przynosi nam wiele korzyści, ale również można niekiedy dostrzec jego wady. Dotyczą one
Outsourcing IT, do kogo jest skierowany
Poznaliśmy już mechanizmy działania, wiele korzyści płynących z wdrażania strategii outsourcingowej do przedsiębiorstwa, ale także wady z nich wynikające. Należałoby się zastanowić, dla kogo, a właściwie dla jakich branż jest on skierowany i gdzie odgrywa kluczową rolę. Z pewnością tam, gdzie istnie